مشاوره حقوقی

وبسایت موسسه حقوقی قدوسی در این صفحه از سایت مطالبی درباره مشاوره حقوقی برای شما عزیزان و بازدیدکنندگان محترم تهیه کرده است تا با مطالعه آن بتوانید اطلاعاتی را در مورد مشاوره حقوقی جمع آوری نمایید و با این موضوع آشنا شوید.در ادامه میتوانید این مطلب را ملاحظه نمایید.

در کلمه «وکیل» فردی هست که از طرف فـرد دیگری – اعم از حقوقی یا حقیقی – به سبب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود.
اگر شما به حوزه حقوق و قانون علاقه مندید و دنبال شغل چالشی و پر مسئولیت می باشید، این شغل مناسب شما می باشد.

وکلا به مشتریان خود مشاوره حقوقی داده و در بعضـی مسائل به عنوان نماینده آنان عمل می کنند. این مشتریان می توانند اشخاص، گروهی از اشخاص و یا کمپانـی ها و افـراد حقوقی باشند.

برای انجام این شغل می بایست تحصیلات و تجربه ضـروری کسب نمایید . شما می بایست مهارت های سخنوری و نوشتاری در حد عالی داشته باشید. ضمناً دارا بودن توان تجزیه و تحلیل میزان زیادتری از اطلاعات، اعتماد به نفس بیشتر و توان تحمل فشار کاری بالا از لازمه های انجام درست این شغل می باشد.

یک وکیل وابسته به اینکه به صورت فردی کار می نماید یا استخدام کمپانـی یا سازمان ویژه ای هست دارای ساعات کاری مختـلفی می باشد. چنان چه به صورت فردی در دفتر وکالت خودتان کار می نمایید بـعد ساعت کاری شما کاملا منعطف هست و فقط در وقـت هایی که هنگام ملاقات داده اید به دفتر کار خود رجوع می نمایید . ولی چنان چه صاحبکار دارید می بایست نظـر و خواسته او را هم برای وقـت کارتان درنظـر بگیرید.

مشاور حقوقی چه کسی است؟

مشاور حقوقی با دانشی که به قوانین و اصول حقوقی دارد می تواند کمک شایانی به سازمان ها، ادارات و کمپانـی های خصوصی داشته باشد. مدیران و کسانی که مالـک نفع در آن سازمان هستنـد با دقت به مسئولیت هایی که دارند با کمک مشاور حقوقی می توانند تصمیمات درست تر و قانون مندتری بگیرند، در بسیار از تصمیم هایی که مدیران اجرایی می گیرند چنان چه از قوانین حقوقی خبر نداشته باشند، شانس دارد متحمل مضرات جبران ناپذیری مادی و معنوی شوند.
این روزها در زیـادتر شرکتها و سازمان های بزرگ بخـش مهمی به اسم مشاور حقوقی وجود دارد که از یک یا چند تن از کارشناسان مشاور حقوقی ساخته شده می باشد. در ادامه بعضـی از وظایف و مهارت های مورد نیاز یک مشاور حقوقی گفته شده است:
وظایف
۱-آماده کردن نوشته برای قرار دادهایی که کمپانـی ها یا سازمان ها در دست انعقاد دارند و این که به عنوان یک ناظر بر روال عقد آن قرار داد نظارت داشته باشند.
۲-قبل از شرکت کردن در هر نوع مناقصه یا مزایده ای مشاور حقوقی می بایست هم اطلاعات ضـروری را به مدیران ارشد عرضه دهد و هم این که کارها حقوقی مرتبط به آن ها را انجام دهد.
۳-در کمپانـی هایی که به صورت خاصی اداره می شوند، انجام دادن کارهایی از قبیل ثبت و تغییر و تحول در ساختـار جزو وضایف مشاور حقوقی می باشد.
۴-اگر کمپانـی یا سازمان در مرجعه قضایی به عنوان شاکی یا متهم پرونده ای دارد مشاور حقوقی باید اطلاعاتی برای دفاع از آن جمع آوری نماید.
۵-هر سازمان دربـاره مالیات یکسری مسئولیت دارد که به موقع می بایست هشدارها و راهنمایی های مورد نیاز را از طرف یک مشاور حقوقی اخذ نماید .
۶-مدیران و کارکنان نیاز به مشاوره از مشاور حقوقی دارند.
۷-یک مشاور حقوقی خوب می بایست نسبت به حقوق و مقررات مرتبط به قانون تجارت، علامت تجاری و برند شرکت، طرح های شرکت، اساسنامه و مقررات و تغییرات هر یک از آن ها دانش ضـروری داشته و مسلط باشد.
۵–مشاور حقوقی می بایست دربـاره قوانین چک و سفته، تعهدات بانکی و الزامات آن ها دانش ضـروری داشته و در همه مسائل مورد نیاز به سازمان کمک نماید .
مهارت های یک مشاور حقوقی
۱-یک مشاور حقوقی خوب و حاذق می بایست به تمام قوانین مشابه حقوقی آشنای داشته باشد و در عین حال مسلط باشد.
۲- اتخاذ تصمیم درست و به موقع در شرایط با ارزش و حساس
۳-یک مشاور حقوقی خوب می بایست سخن ور خوبی باشد و این توانایی را داشته باشد که بتواند دیگران را متقاعد نماید.
۴-اسناد و مدارک یک سازمان یا کمپانـی که به یک مشاور حقوقی سپرده می شوند خیلی ارزشمند می باشند. پس مشاور حقوقی می بایست نسبت به آن ها امانت دار باشد.
۴-داشتن صداقت و تعهد
۶-مشاور حقوقی علاوه بر دانش حقوقی می بایست بتواند تخصص خود را در حوزه کارها کمپانـی مربوطه به کار ببندد و در حوزه حقوقی مورد نیاز آن سازمان متبحر باشد.
۷-باید بتواند در شرایط مختلـف قدرت تجزیه و تحلیل مناسب مـوارد را داشته باشد.
۸-دانستن بسیار از نقاط ضعف و یا قدرت یک سازمان یا کمپانـی برای رقیبان در آن عرصه خیلی جالب توجه می باشد، پس مشاور حقوقی که از همه این مسائل اطلاع دارد باید نسبت به آن ها رازدار باشد و اسرار سازمان را افشا ننماید.در ادامه با کارشناس حقوقی کیست و چه وظایفی دارد؟ همراه ما باشید.
کارشناس حقوقی کیست و چه وظایفی دارد؟
با دقت به پیچیده شدن روابط فردی و سازمانی در دنیای امروز و افزوده شدن مسایل و مـوارد مختلف در سازمان های دولتی و یا کمپانـی های خصوصی، نیاز به حضور یک یا چند کارشناس و یا مشاور حقوقی در کنار مدیران بیشتر از هر وقـت دیگری احساس می شـود . مشاور حقوقی به مدیران و ذی نفعان سازمان کمک می نماید تا ضمن دقت به مسئولیت های کیفری، حقوقی، جزایی و انتظامی تصمیماتشان، تصمیمات درست تری اتخاذ نمایند و ضمناً در مواجه به موارد حقوقی سازمانی به آنان در حل و فصل مسائل یاری می رساند.
مشاور حقوقی با تسلط جامعی که به قوانین و اصول حقوقی دارد، تمام کارها حقوقی سازمان یا کمپانـی از جمله ساخته و تنظیم آیین نامه ها و دستورالعمل ها، انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی، بازبینـی و بررسـی پرونده های حقوقی و دعاوی اداری و استخدامی، کمپانـی در جلسات محاکمه و دفاع از حق سازمان، عرضه مشاوره حقوقی به کارکنان موقعی لزوم، انجام کارها حقوقی مرتبط به مناقصه، مزایده و غیره را برعهده دارد.
در کمپانـی ها و سازمان های دولتی اغلب یک قسمـت حقوقی متشکل از چندین کارشناس حقوقی کارها مربوط به انعقاد قراردادهای خرید و فروش؛ انعقاد قراردادها و تفاهم نامه های بیـن سازمانی و سایـر امور حقوقی دستگاه را پایین نظـر دارند و اغلب بازبینی و اعلام نظـر اداره حقوقی یکـی از مراحل انجام عملیات فوق می باشد.
در کمپانـی های خاصی شانس دارد یک مشاور به چند کمپانـی کوچک مشاوره حقوقی بدهد و یا تنها در استخدام یک کمپانـی باشد. در کمپانـی های خصوصی بزرگ نیز مدیران کمپانـی از یک گروه مشاوره پرقدرت و زبردست و یک واحد حقوقی مجزا نیز بهره می برند.
بعضـی از مشاوران حقوقی در حوزه های ویژه و تخصصی کار می کنند. به عنوان مثال یک مشاور حقوقی تنها به کمپانـی ها و سازمان های هنری و دیگری تنها به سازمان های ورزشی مشاوره می دهد.
مد نظر داشته باشید که بطور کلی کارشناس و مشاور حقوقی برای اینکه بتواند کار نماید می بایست جواز یا پروانه ضـروری را دریـافت نماید . برای این کار می بایست یا در آزمون وکالت کانون وکلا و یا آزمون مشاوران حقوقی قوه قضاییه شرکت کـرده و قبول شود.
وظیفه های کارشناس حقوقی
• ساخته نوشته قراردادهای کمپانـی یا سازمان و نظارت بر روند عقد آنها
• عرضه اطلاعات ضـروری و انجام کارها حقوقی مرتبط به اقسام مناقصه ها، مزایده ها و غیره
• عرضه مشاوره های حقوقی به رئیسان و کارکنان
• گرد آوری، بازبینی و تنظیم اطلاعات ضـروری برای تهیه قوانین، اساسنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و غیره
• انجام کلیه کارهای مرتبط به ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال کمپانـی ها و غیره ( عمدتا در کمپانـی های خصوصی)
• گردآوری اطلاعات ضـروری و بهره گیری از آنان برای دفاع از سازمان یا کمپانـی مربوطه در محاکم قضایی
• بازبینـی به شکایات و دعاوی حقوقی و اداری
معرفی شغل وکیل

 

در بعضـی مسائل می بایست همیشه در دسترس باشید حتی در شب ها و تعطیلات. محل کارتان اغلب در دفتر کار و محکمه هست ولی در بعضـی مسائل با دقت به نوع پرونده کاری نیاز به مسافرت کاری برای ملاقات با موکلان و یا ساخته شواهد و اسناد دارید. چنان چه در حوزه حقوق کیفر کار می نمایید ، وقـت بیشتری از کار شما در محکمه خواهد بود.

هم اکنون شغل وکالت نیز مثل بسیار از شغل های بـقیـه به صورت کاملا تخصصی درآمده می باشد. تخصص بعضـی از وکلا در پرونده های مرتبط به ملک و زمین و تخصص بعضـی بـقیـه در مسایل خانوادگی می باشد. ضمناً برخـی از وکلا در حوزه حقوق تجارت کار می کنند و در قوانین تجاری داخلی و بیـن المللی تسلط دارند. حتی بعضـی از آنان کارشناس مسایل حقوقی ورزشکارانی مثل فوتبالیست ها هستنـد به این معنا که با تسلط بر قوانین گذاشته ای بیـن المللی فوتبال همچون فیفا و گذاشته ای داخلی همچون فدراسیون فوتبال و باشگاه ها، به بازیکنان فوتبال مشاوره داده و قراردادهای آنان را منعقد می کنند.

درباره ما

وکلای مجرب و پایه یک گروه قدوسی متخصص در پرونده های طلاق توافقی فوری, طلاق از طرف زوج, طلاق به درخواست زوجه, مطالبه مهريه, توقيف اموال, تقسيط مهريه, تمکين, اثبات نسب, اثبات زوجيت, مطالبه نفقه زوجه, مطالبه نفقه فرزندان و فسخ نکاح می باشند . در صورت تمایل به اخذ مشاوره یا اعطای وکالت هموطنان مقیم تهران و همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در سایت با ما تماس حاصل نمایید


وکالت عام،وکیل مع الواسطه، وکیل حمایتی، وکالت خاص، وکیل پایه یک دادگستری، وکیل خانم، وکالت تسخیری، وکیل خانواده، وکالت معاضدتی، وکیل مدنی، وکیل انتخابی، وکالت، وکیل سازمانی
اپلیکیشن موسسه حقوقی قدوسی را از لینک زیر دریافت نمایید
راه های ارتباطی

place شهرک غرب - بلوار فرحزادی - نرسیده به میدان کتاب - نبش گلستان سوم - مجتمع افق - پلاک 95 - طبقه سوم - واحد 15 موسسه حقوقی قدوسی

LinkedIn


وکالت و وکیل قدوسی وکالت و وکیل  قدوسی
 وکالت و وکیل، مجموعه اسمارت کرونا طراحی سایت و سئو توسط اسمارت کرونا